“از شیرگیری نوزاد | بیماری”

: قطع شیر مادر ضربه ای بزرگ به نوزاده، پس این کار باید به آرومی و با صبر و حوصله فراوون انجام شه. دوره از شیرگیری نوزاد از زمان شروع غذای کمکی، شروع می شه. مخصوصا بعد از یکسالگی که می باید کم کم دفعات شیر دهی به نوزاد رو کم کنین.

اول شیردهی در طول شب رو کم کنین و قطع کنین، بعد شیردهی در طول روز رو کم کنین. بعد از اون که شیردهی شبونه رو قطع کردین، شیردهی صبح رو قطع کرده و در آخر شیردهی بعد ازظهر رو هم قطع کنین. موقعی شیردهی رو به طور کامل قطع کنین که مطمئنین کودک از راه خوردن غذا، نیازای خود رو برطرف می کنه. در این زمان باید از تموم گروه های غذایی به نسبت مناسب به کودک بدین. (به قسمت راهنمای غذای روزانه مراجعه کنین.)

به نوزاد محبت کنین، اونو در آغوش بکشین و این کارا رو در زمانهایی که به نوزاد شیر نمی دین انجام بدین، تا نوزاد احساس کنه نزدیکی به مادر غیر از شیرخوردن هم ممکن است.

:
از شیرگیری نوزاد

از روشهایی مانند ترسوندن نوزاد، قطع یهویی شیردهی، به کار گیری پستانک و با زور نوزاد رو از خود دور کردن استفاده نکنین. بلکه با صبر و حوصله بدون هیچ ناراحتی واسه نوزاد، شیر دادن به اونو قطع کنین.

در صورت رعایت نکات گفته شده در تغذیه شیر خواران، نوزاد شما خوب رشد می کنه و حدود ۵-۴ماهگی دو برابر وزن زمان تولد، در حدود یه سالگی، سه برابر وزن موقع تولد و در سن دو سالگی چهار برابر وزن موقع تولد، وزن داره. هم اینکه سرحال و سرحاله و از رشد هوشی مناسبی بهره مند هستش.

جفت و جور و جمع آوری :: گروه تحریریه پرداد

.

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *