از شر فرورفتگی های گونه ای چه طور رها شویم؟ | بیماری

:   از شر فرورفتگیای گونه ای چه طور خلاص شیم

فرورفتگیای زیر چشم:

 این آسیب در بین افراد معتاد به الکل بسیبار زیاد دیده می شه پس دارای یه بار معنایی خیلی بده. این در حالیه که این فرورفتگیا با گذشت زمان و افزایش سن، بسیار رایجه. دکتر کاترین دو گورساک، متخصص زیبایی در این باره واسه ما توضیح میده. 

فرورفتگیای گونه ای، فرورفتگیای زیر چشم
فرورفتگیای زیر چشم که از اونا با عنوان “فرورفتگیای گونه ای” یاد می شه، فقط منحصر به افراد الکلی نیس. این آسیب چه در بین زنان و چه در بین مردان، دیده می شه بدون اینکه این افراد الکل مصرف کرده باشن. این فرورفتگیا با گذشت زمان و افزایش سن ظاهر می شن، کم کم و با فعالیت استخون گونه شدید شدن می گردن. اگه پیدایش فرورفتگیای گونه ای رو در رابطه به افزایش سن بدونیم، دلیل اصلی وجود اونا جذب لنفاوی نامناسبه. 

درمان فرورفتگیای گونه ای بر چه اساسیه؟
الان، ما خوب از درمان فرورفتگیای گونه ای آگاهیم. اما، واسه انجام این کار چند روش در اختیار داریم.
در وهلۀ اول، باید از اقدامات پیشگیرانه بهره برد: خوردن غذاهای کم نمک، تهویۀ اتاق و سرد کردن این مناطق هر صبح و هم اینکه تحریک جذب لنفاوی. بعد، در موارد فرورفتگیای گونه ای روشن تر، انجام جذب لنفاوی پیش متخصص زیبایی پیشنهاد می شه (از نوع ماساژ موضعی). جذب لنفاوی قبل ترا فقط واسه صورت انجام می شد. اما امروزه این روش واسه فرورفتگیای گونه ای هم کارا و مؤثره. 
در مرحلۀ بعد، باید به متخصص زیبایی مراجعه کرد، ایشون با به کار گیری تزریق هیالورونیداز مبادرت به رفع این آسیب می کنه، هیالورنیداز آنزیمیه که اسید هیالورونیک رو نابود می کنه.

در واقع، فرورفتگیای گونه ای از یه جور ورم تشکیل شدن که هیالورونیک رو در خود جمع می کنن. تزریق هیالورنید از حجم اونو کاهش داده و گردش خون در این ناحیه رو تحریک می کنه، در نتیجه باعث کاهش فرورفتگیای گونه ای می شه.

در آخر، آخرین راه حل، جراحیه. در این روش بعضی از ماهیچه ها واسه نابود کردن فرورفتگیا، روی هم انباشته می شن. اما این جراحی بسیار ظریف و حساسه و امروزه خیلی کم استفاده میشن.
در نتیجه، میشه فرورفتگیای گونه ای رو به کمک روشای بسیار ساده، کم کرد، جراحی بیشتر به موارد زیادی سخت و جدی اختصاص داره، و مثل همیشه آسونترین روش انجام اقدامات پیشگیرانه س، مانند اقدامات سادۀ روزانه که مانع از ساکن شدن لنف می شه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین در این موارد حتماً باید یه متخصص زیبایی صحبت کنین و از اون کمک بخواین.

 * دکتر کاترین دو گورساک (Catherine de Goursac) بیست ساله که دکتر زیبایی است. اون عضو جامعۀ پزشکان زیبایی، عضو هیئت مدیرۀ انجمن پزشکان زیبایی و دبیر انجمن ضد سالخوردگی فرانسه س.

 سلامت

.

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *