از شر ساس رختخواب چطور خلاص شوید؟ از ملافه های قرمز و مشکی استفاده نکنید | بیماری

: از شر ساس تختخواب چیجوری خلاص شید؟ از ملافهای قرمز و مشکی استفاده نکنین

بهداشت

ساس تختخواب، حشره ای با طول ۴ تا ۵ میلی متر و بیضی شکله که از خون تغذیه می کنه. فعالیت ساسا شبونه س و خون آدم منبع تغذیه اونا حساب می شه. اگه نتونن از خون آدما تغذیه کنن، حیوانات رو واسه این کار انتخاب می کنن. می تونین با روشی ساده و بدون خطر، از مسمومیت با این حشرات خونخوار جلوگیری کنین.

روتختی، روبالشتی و ملافها رو با دمای ۶۰ درجه بشورید

وقتی که سر و کله ساس تختخواب پیدا می شه و شروع به گزیدن می کنن، خلاص شدن از شر اونا به کار سختی تبدیل می شه. واسه جلوگیری حداکثری از افزایش اونا اولین کار اینه که به سرعت روبالشتیا، ملافها، روتختی و هر چیزی که به لوازم خواب تون مربوط می شه رو در بیارین و بشورید. واسه شستشو باید دمای آب ۶۰ درجه باشه. دمای بالا تاثیر بیشتری در نابوی ساس تختخواب داره. حتما از خشک کن هم استفاده کنین تا گرما مکمل اون نابودی حداکثری ساسا رو ممکن سازه.

تموم اتاق رو جارو برقی بکشین

ساس تختخواب موجودات زیان بیاری هستن که نه فقط به سختی میشه از شرشان خلاص شد، بلکه خیلی راحت هم نمیشه شناسایی شون کرد و به اونا دسترسی داشت. این خون آشامای ریز با تابیدن نور مثل برق و باد فرار کرده و در همه جای اتاق خود رو مخفی می کنن. پس واسه خلاص شدن از شر اونا نباید فقط به تمیز کردن تختخواب اکتفا کنین. لازمه که با کمک لوله و برس جاروبرقی تموم گوشه کنار و لای درزها رو جارو بکشین تا تخما و حشرات مکیده شن.

این موجودات ریز در کوچیک ترین منافذ و درزهای اتاق رفته و افزایش می شن. بهتره ملافها و بالشا رو بتکونین و به طور مرتب شستشو بدین. تشکا رو برگردونین و زیر و روشون رو جارو بکشین.

محققان پیشنهاد می کنن واسه مقابله با جمع شدن اونا بهتره از انتخاب ملافها و کالای خوابایی به رنگ قرمز و مشکی دوری شه

در آخر هم کیسه جارو برقی رو تو یه کیسه پلاستیکی قرار داده و اونو سفت ببندین تا این موجودات خوناشام دوباره در بقیه قسمتای خونه پخش نشن.

اگه کیسه جاروبرقی قابل تعویضه که خیلی سریع از شر اون خلاص شید. اگه اونو خالی می کنین با دقت این کار رو انجام داده و حتی امکان کیسه رو شستشو داده و دوباره سر جای خود بذارین.

لحافا رو به خشکشویی بدین

سرعت افزایش ساس تختخواب حدود ۵ تخم در روز تخمین زده شده. وقتی که می خواین از شر این موجودات مضر خلاص شید سرعت افزایش اونا موضوع پراهمیتی می شه. اگه ماشین لباسشویی خودتون کوچکه و گنجایش لحاف نداره، حتما اونا رو بیرون و به خشکشویی بدین. در این صورت می تونین از دمایی که باعث نابودی ساسا و تمیزی لحاف و پتو و چیزای دیگه ای به جز اینا می شه مطمئن باشین.

در دور و بر تخت خود خاک دیاتومه بریزین

خاک دیاتومه از بقایای فسیلی جلبکای تک سلولی به نام دیاتوم به دست میاد. به کار گیری این خاک واسه دفع ساسا بهتر از حشره کش های شیمیایی و سمیه. وقتی که تموم لوازم تختخواب شسته و تمیز شده و اتاق رو جاروبرقی کشیدید، می تونین مقداری خاک دیاتومه به دور و بر تخت و دور تا دور اتاق بریزین. این خاک یه حشره کش طبیعی و موثره.

از بخارشوی استفاده کنین

بخار یه صلاح خوب واسه خلاص شدن از شر ساس رختخوابه. به کار گیری بخارشوی روش خوبی واسه دفع ساسا از گوشه کنار اتاق و روی مبل مونه.

ساسای ماده ها می تونن در طول زندگی خود تا ۵۰۰ تخم بذارن و این تخم ریزی رو داخل لحاف، بالشت و یا ملافها انجام میدن. به هر حال هیچکی نمی خواد رختخوابش محل زندگی این موجودات خوناشام شه و بدتر اینکه خلاص شدن از شر اونا کار ساده ای نیس.

محققان گروه های کوچیکی از ساسای تختخواب رو در محلای جور واجور با رنگای متفاوت جمع کردن. اونا دیدن که ساسای تختخواب از محلایی که شامل رنگ زرد و سبزه فراری بوده و اتفاقا به رنگای قرمز و مشکی کشیده می شن. به خاطر همین محققان پیشنهاد می کنن واسه مقابله با جمع شدن اونا بهتره از انتخاب ملافها و کالای خوابایی به رنگ قرمز و مشکی دوری شه.

با شرکتای خدماتی سمپاشی تماس بگیرین

بعضی وقتا ساس تختخواب می تونه به یه مشکل جدی تبدیل شه. اگه با وجود تموم پیشنهادا و شستشوی تموم لوازم خواب و چیزای دیگه ای به جز اینا بازم این موجودات خون آشام رو مشاهده کردین باید با یه کارشناس تماس بگیرین. شرکتای سمپاشی تجهیزاتی دارن که می تونن به شما کمک کرده و خیال تون رو راحت کنن.

.

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *