از سنگ نمک برای خیساندن برنج استفاده نکنید!! | رژیم غذایی

به گزارش ایران ناز و هم اینکه مژگان کواکبی, متخصص تغذیه گفت: از مصرف سنگ نمک واسه خیساندن برنج حتما باید دوری شه چراکه سنگ نمک به دلیل ناخالصیایی مثل گچ، آهک، شن، ماسه و آلودگیای دیگه خطرناکه. بهتره اندازه نمکی که به غذا اضافه می شه کاهش داده و بسیار محدود شه و موقع پخت غذا فقط از نمک یددار تصفیه شده استفاده شه.

 

 

یکی از راه های کاهش مصرف نمک

 

ایشون یکی از راه های کاهش مصرف نمک رو استفاده نکردن از نمکدان بر سر سفره دونست و اضافه کرد: غذاهای کنسروشده و بسته بندی شده دارای مقدار زیادی نمک هستن به خاطر همین باید مصرف اونا محدود شه

 

جایگزینای نمک

 

میشه واسه بهبود طعم غذا و کاهش مصرف نمک از سبزیای تازه و معطر مثل سیر، آب نارنج، لیموترش، آویشن و شید استفاده کرد.بعضی از خوراکیا بیشتر از اندازه نمک دارن. مثلا آجیل و فرآورده هایی که غلات حجیم شده و تنقلات هستن مانند چیپس و پفک، خیارشور، سوسیس و کالباس و ماهی دودی باید در سبد غذایی خانوارها مصرف شون کم بشه.

 

 

ایشون با اشاره به شعار امسال روز جهانی بهداشت و توجه به بیماران دیابتی گفت: بیماران گرفتار به دیابت باید در مصرف غذاهای چرب و حجیم احتیاط کنن و از طرفی مریضایی که در برابر دچار شدن به دیابت و بیماریای کلیوی هستن باید بدونن جوش شیرین که در شکلای جور واجور نون و کیک به کار میره مقدار زیادی سدیم داره که واسه اونا مناسب نیس.

 

فشار خون بالا، سکته قلبی، سرطانا به خصوص معده، پوکی استخون، آسم و بیماریای کلیوی همه از مشکلات مصرف بالای نمکه.از مصرف سنگ نمک واسه خیساندن برنج حتما باید دوری شه چراکه سنگ نمک به دلیل ناخالصیایی مثل گچ، آهک، شن، ماسه و آلودگیای دیگه خطرناکه.

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *