از سفره یک بار مصرف استفاده نکنید | بیماری

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت نیشابور گفت: تمیز کردن سفره بعد از غذاخوردن، اونم سفره بزرگی که تعداد زیادی مهمون در اون غذا خورده ‏ان، کار آسونی نیس، بخاطر این بعضیا ترجیح می ‏بدن از سفره ‏های یه بار مصرف پلاستیکی استفاده کنن و جمع کردن و دور انداختن تموم سفره با باقی مونده غذاها و آشغالای داخل اونو خیلی لذت‏بخش می‏ دانند.

مهندس نعمت الله معروفی اضافه کرد: این کار به محیط زیست آسیب میرسونه، پس بهتره واسه حفظ زمین پاک و سلامت آیندگان‏مون هم که شده زحمت تمیز کردن و شستن سفره رو قبول کنیم.

ایشون اعلام کرد: سفره هایی رو در موقع خرید انتخاب کنین که پشت و روی شون مشخصه تا همیشه از سطح رویی سفره استفاده کنین.

معروفی ادامه داد: سفره‏ های پشت کرک‏دار، گرد و خاک و آلودگی بیشتری به خودشون می گیرن، هم اینکه سفره هایی که سطح صاف دارن نسبت به سفره‏ های طرح‏ برجسته، بهتر و راحت‏تر تمیز می ‏شن.

: بهتره اندازه سفره‏ غذا با تعداد نفرات و تعداد افراد خونواده تناسب داشته باشه تا شستن، پهن کردن و جمع کردن اون راحت ‏تر باشه.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت نیشابور گفت: موقع چیدن ظروف یا پخش غذا اصلا روی سفره راه نرید.

معروفی ادامه داد: تیکه ‏های غذا مانند استخون‏ های خورش و هسته آلو رو در سفره نندازین و واسه این کار از ظرف مخصوصی استفاده کنین.

ایشون گفت: در صورت ریختن غذا در سفره حتما اونو به طور کامل با آب گرم و مایع شوینده بشورید و زیر نور خورشید بذارین.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت نیشابور گفت: هنگام جمع کردن سفره، اول دو سر سفره رو روی هم بذارین و بعد اونو خیلی وقتا لازم تا کنین، با این کار قسمت زیر سفره که روی زمین بوده ‏است، با سطح داخلی اون که محل قرار دادن غذا هستش، تماس پیدا نکنه.

معروفی اضافه کرد: باقی مونده نون رو از سفره وردارین، چون موندن نون در سفره موجب کپک زدن نون می ‏شه و نون رو هم در پارچه‏ ای نخی بپیچید بعد در کیسه پلاستیکی قرار داده و در یخچال نگهداری کنین.

منبع : bibaknews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *