از سردرد خوشه ای چه می دانید | بیماری

:  

: از سردرد خوشه ای چه میدونید

منصوره تقا رئیس انجمن علمی سردرد ایران ضمن تشریح روش نوین تزریق بوتاکس در درمان سردردهای طولانی میگرنی اخطار داد که بدیش اینه بعضی وقتا این تزریقا واسه سردردهای دیگه که تاثیر نداره هم استفاده می شه یا روشای تزریقی که استاندارد نیستن تجویز می شه که فقط صرف هزینه س و البته بعضی وقتا هم عوارضی برجا میذاره.

ایشون با بیان اینکه طی سالای گذشته درمان سردرد بیشتر معطوف به داروهای خوراکی بوده، اعلام کرد: اما بعضی وقتا در مورد میگرن طولانی که دفعات سردرد زیاده یا یه نوع سردرد به اسم سردرد خوشه ای که سردردهای بسیار شدید هستن و ممکنه در روز چندین مرتبه اتفاق بیفتن در بعضی مواقع مقاوم به درمان خوراکی پیشنهاد می شه.

ایشون اضافه کرد: بعضی شکلای جور واجور دیگه هم فقط با کمک داروهای خوراکی قابل کنترل و درمان نیستن. این وسط از روشای تزریقی و روشای غیر دارویی دیگه استفاده کرده می شه.

تقاء اضافه کرد: طبق تاییدیه انجمن غذا و داروی آمریکا تزریق بوتاکس فقط در مورد سردردهای میگرنی طولانی به کار میره. در میگرن طولانی دست کم ۳ ماه پشت سر هم و هر ماه بیشتر از ۱۵ روز سردرد هست طوریکه مریض دست کم ۸ روز اونو درد شدید داشته باشه.

ایشون با تاکید بر اینکه چگونگی تزریق هم قرارداد خاصی داره و در چهارمین کنگره سردرد آموزشای نیاز به شکل یه کارگاه ارائه می شه، چهارمین کنگره بین المللی سردرد از ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه در هتل المپیک تهران برگزار می شه،

افکارخبر،

.

منبع : hidoctor.ir

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *