از سردرد تا برف کوری در بخش سلامت | بیماری

: از سردرد تا برف کوری در بخش سلامت

از سردرد تا برف کوری در بخش سلامت

۷ درمان خونگی سردرد

شاید بشه با یه مسکن سردرد رو متوقف کرد، اما درمان میگرن و سردردهای بزرگ تر نیاز به یه روش هدف دار موثر داره. در این مطلب هفت راه حل مهم جهت درمان این مشکل تقریبا بزرگ و روزانه ارائه شده و بهتره با هر بار سردرد به جای مراجعه به دکتر، خودتون در خونه مشکل رو حل کنین.

مصرف قرصای ضدبارداری خطر لخته شدن خون رو زیاد می کنن. کلا زنائی که قرصای ضدبارداری مصرف می کنن، در مقایسه با اونایی که از این قرصا استفاده نمی کنن، تقریبا ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر در برابر سکته مغزی قرار دارن.

بچه خوره در زنان باردار

حاملگی مولار یا پوچ که در میان مردم عادی به بچه خوره هم معروفه، وقتی اتفاق می افته که در تخم بارور شده، به دنبال بروز مشکل در لقاح اسپرم و تخمک، ناهنجاریای خاصی وجود داشته باشه. به این معنا که تخم بارورشده یا هیچوقت به جنین تبدیل نمی شه (که به اون مول کامل می گن) یا این که به شکل غیر طبیعی رشد می کنه و نمی تونه زنده بمونه (مول نسبی).

ورزش و سلامتی؛ از گفته ها تا واقعیت (۱)

به نظر شما ورزش کردن در صبح زود بهتره یا عصر؟ روی ورزش دراز و نشست به عنوان آب کننده چربیای شکمی حساب کردین؟ تصور می کنین که هر ورزشکاری حتما باید مکمل مصرف کنه؟ یا اینکه ورزش کردن در باشگاه نتیجه بهتری دارین؟
مطمئنا اینجور سوالاتی تو ذهن بیشتر ما که به ورزش علاقمند هستیم و یا قراره به زودی ورزش رو شروع کنیم هست. در واقع باورهای عادی زیادی در ذهنا نقش بسته س که لازمه در مورد صحت و سقم اونا آگاهی پیدا کنیم.

مقابله با سرطان با معجزه ای به نام ورزش

قوی نگه داشتن بدن در دوران سرطان، به حفظ و کنترل ذهن و جسم کمک می کنه. واسه همینه که امروزه خیلی از موسسات حامی بیماران سرطانی و مراکز درمانی و بهداشتی، افراد گرفتار به شکلای جور واجور سرطان رو به ورزش هر چی بیشتر و منظم تر تشویق می کنن.

مشکلات دهن و دندون باعث سکته مغزی می شن

می دونستین که مشکلات دهن و دندون شما می تونن بالاتر از دهن تون رو تحت تاثیر بذارن؟ معلوم شده مراقبت از دندانا یعنی مراقبت از سلامت کل بدن و حیرت انگیزترین ارتباطی که بین سلامت دهن و دندون و سلامت عمومی هست اینه که مشکلات دهن و دندون می تونن با بروز سکته مغزی هم رابطه داشته باشن.

۶ ضرر استفاده زیاد از موبایل هوشمند واسه سلامتی

اسمارت فونا یا تلفنای هوشمند! مدتیه که نامشون بر سر زبانا افتاده که با یه لمس ساده، ما رو وارد دنیایی می کنه که دل کندن از اون سخته. مطمئنا شمام امروزه در مهمانیا و دور همیا تماشاگر هستین که همه سر به زیر شدن و هرکی در دنیای تلفن هوشمند خود غرق شده. بدیش اینه خیلی از ما به اندازه ای به این تلفنا وابسته شده ایم که حتما باید آخرین مسیج رسیده از شکلای جور واجور گروه های شبکه های اجتماعی یا ایمیل و پیام کوتاه ها رو در همون لحظه بخونیم.
درسته که ظهور اینجور ابزارهایی جزو اقتضائات دنیای مدرنه و درست که تلفن هوشمند فاصله ها رو کم و معنی مرزهای جغرافیایی رو از بین برده، اما در کنار اون مشکلاتی رو هم تحمیل کرده. برده دستگاه های پیشرفته و الکترونیکی شدن می تونه باعث گسترش رفتارای ضداجتماعی و افزایش خطر دچار شدن به بعضی مشکلات و بیماریا می شه.
در این مطلب شش خطر استفاده تکراری و افراطی و غیر اصولی از اسمارت فونا واسه سلامتی رو عنوان می کنیم.

۵ مشکل دهانی و راه حل اونا

نبود رعایت بهداشت درست دهن و دندانا و مراقبت نکردن کافی از اونا باعث بروز مشکلاتی در ناحیه دهن می شه. در این مطلب، ۵ مشکل دهانی و روش رفع اونا رو براتون می گیم.

سیگاریایی که خودشون سیگار نمی کشن

یه راست میریم سر اصل مطلب! مطمئنا سیگار شما رو به کشتن میده. البته دور از جون تون، ولی سیگار با کسی شوخی نداره و خیلی راحت جون میگیره.
تراژدی ماجرا اینجاس که خیلی از افراد سیگاری نیستن، اما بدون اینکه متوجه باشن دود سیگار بقیه رو استنشاق کرده و سیگاری غیرفعال حساب می شن. دردآورتر اینه که این افراد هم مانند سیگاریا در برابر ترکیبات شیمیایی دود اون قرار دارن و کم و بیش در برابر آسیبای جدی سیگار قرار دارن.
در این مطلب می خوایم در مورد سیگاریای غیرفعال صحبت کرده و روشی رو واسه مقابله با آثار داغون کننده اون روی سلامتی عنوان کنیم.

سریع ترین بیماریای کشنده

بعضی بیماریا در صورت نبود تشخیص و درمان به موقع، یهویی باعث مرگ افراد گرفتار می شن. در این مطلب با پنج تا از این بیماریا آشنا میشین.

ورزش و سلامتی؛ از گفته ها تا واقعیت (۲)

در قسمت اول این مطلب در مورد باورهای رایجی مانند تاثیر ورزش صبحگاهی یا عصرگاهی یا تاثیر ورزش دراز و نشست در آب شدن چربیای شکم و غیر صحبت کرده و صحت و سقم اونا رو بررسی کردیم.
در قسمت دوم این مطلب هم خانوم دکتر مژگان مقدم، دکترای تخصصی فیزیوتراپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سوءتفاهمای عادی در مورد ورزش و سلامتی رو به صورت علمی مورد بررسی قرار میده.

برف کوری؛ مشکلی زمستونی در کوهنوردان

برف کوری، آسیب ایه مربوط به چشم که به دلیل قرار گرفتن چشما در برابر درخشش اشعه ماورای بنفش خورشید از روی سطح یخ یا برف ایجاد می شه. این آسیب وقتی اتفاق می افته که کوهنوردان بدون به کار گیری عینک آفتابی، در زمستون به کوهنوردی می رن.

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *