از سردردهای میگرنی با این ۶ روش ثابت شده خلاص شوید | بیماری

: شمام به میگرن دچار شدن دارین؟اگه جواب بله س،پس حتماً واسه خلاص شدن از اون روشی رو امتحان کردین و خیلی دوست دارین از اون خلاص شید.حالت تهوع و سردرد ول کن نیس و شما رو دیوونه میکنه،اما باید بدونین که روشی اثبات شده ای وجود دارن که میتونن شما رو از این سردرد و حالت تهوع خلاص کنن.

روشای درمانی متفاوتی واسه این مریضی هست که اینجا به ۶ نوع ثابت شده اون اشاره شده:

ویتامین ب، ملاتونین: آدمایی که روزانه ۴۰۰ میلی گرم ویتامین ب۲ مصرف می کنن، ۶۰ درصد کمتر از بقیه افراد گرفتار به میگرن می شن. هم اینکه تحقیقات نشون داده که مصرف ملاتونین قبل از خواب به مدت ۳ ماه، ۵۰درصد از اندازه حملات میگرنی افراد کم می کنه.

رژیم کم چرب: غذاهای شدید شدن کننده میگرن عبارتند از: الکل، کافئین، شکلات، غذاهای کنسرو شده، گوشتای فراوری شده، پنیرهای کهنه و آسپارتام. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین تحقیقات محققان آمریکایی نشون داده افراد گرفتار به میگرن با گرفتن یه رژیم کم چربی واسه دوازده هفته، ۴۰ درصد کمتر از مواقع عادی دچار حملات میگرنی می شن. هم اینکه اگه اونا دچار حملات میگرنی شن، نسبت به زمان قبل اندازه ۶۶ درصد درد کمتری رو احساس می کنن.

مسکن هایOTCبرای میگرن ناچیز: اگه شما در ازای هر پنج حمله تنها یه بار حالت تهوع دارین، می تونین از مسکنای عادی مثل ایبروفن، آسپرین، ناپروکسن و استامینوفن استفاده کنین. مسکن هایOTCاز ترکیب استامینوفن، آسپرین و کافئین ساخته شدن که درد شما رو دست کم ۲۰دقیقه زودتر از حالت عادی آروم می کنن.

نسخه دکتر: اگه میگرن بسیار شدید و غیر قابل تحمل هستش، در اولین فرصت به دکتر متخصص مراجعه کنین. شاید دکتر واسه حملات شدید شما داروهای خونواده تریپتامین تجویز انجام میده. بیشتر از ۴۰درصد مواقع این دسته از داروها در کمتر از یه ساعت درد شما رو آرامش میدن.

کاهش مصرف مسکنا: به گفته محققان آلمانی مصرف زیادتر از اندازه مسکنا و داروهای ضد میگرن می تونه اثر عکس داشته باشه. اگه در هفته بیشتر از دو بار مجبور به به کار گیری دارو میشین، بدن شما نسبت به مسکنا مقاوم می شه و این به معنی افزایش درد در زمان حملات میگرنیه. هم اینکه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مصرف زیادتر از اندازه داروهای خونواده تریپتامین، اگه از ۱۷عدد در ماه تجاوز کنه، واسه میگرن شما اثر عکس داره.

مصرف منیزیم: اندازه کم منیزیم منتهی به شدید شدن حملات میگرنی می شه؛ اما افزایش اندازه منیزیم رابطه ای عکس با بروز میگرنای شدید داره. موادی مثل لوبیای مشکی، کلم بروکلی و بادام زمینی منیزیم کافی رو جهت جلوگیری از بروز میگرن تامین می کنن. هم اینکه، قرصهای شامل منیزیم هم می تونن جانشین این مواد غذایی باشن.

منبع : عصر ایران

منبع :

Post Author : ماه نشان

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *